Zima - trudny czas dla zwierząt undefined

Zima - trudny czas dla zwierząt

To prawda. Kolejną porę roku - zimę, powitamy niebawem. A tymczasem razem z dziećmi zastanawialiśmy się, jak pomóc zwierzętom i ptakom, aby ją przetrwały. Odpowiednie warunki i sytuacje uświadomiły nas, że trzeba być dobrym i należy pomagać. Tuptusie wiedzą, co można dać ptaszkom i zwierzętom, aby zapełnić ich brzuszki. Wybierały i nazywały ten właściwy, segregowały, dzieliły pokarmy na sylaby. Doskonaliły motorykę dłoni, łącząc kropki, które prowadziły do pożywienia, budowały z patyczków karmnik i paśnik wg wzoru. Na zajęciach dzieciaki dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Wykonały także karmniki, które zabrały do domku. Choć nie mamy wpływu na pogodę, to w dużym stopniu możemy wpłynąć na to, jak ta zima będzie wyglądała dla leśnej zwierzyny. Nie pozwólmy im cierpieć i sprawmy, aby to nie głód, lecz chłód był ich głównym powodem do zmartwień.
Monika Turek