Zimo, zimo baw się z nami... undefined

Zimo, zimo baw się z nami...

Realizując treści programowe z zakresu "Zimowe zabawy i sporty" dzieci z grupy III aktywnie korzystały z uroków zimy. Plac zabaw pokrył biały puch... dzieci z radością podjęły próbę ulepienia bałwana, rzucały śnieżkami, wykonywały różnorodne wzory i ślady na śniegu. Poznały, jakie korzyści dla zdrowia ma ruch na świeżym powietrzu i zasady właściwego korzystania ze sportów zimowych z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Uczyły się czerpać radość ze wspólnej zabawy i należytego zachowania w grupie.

Zimowe zabawy, eksperymenty i doświadczenia ze śniegiem pozwoliły dzieciom odkryć tajemnice natury. Obserwowały bezpośrednio spadające płatki śniegu, podziwiały szadź i szron w blasku promieni słońca. Czynny styl życia, bez względu na porę roku przeradza się w pozytywne nastawienie do dalszej aktywności fizycznej.
03.03.2013
Małgorzata Jakubowska