Zimowe zabawy na śniegu undefined
Pierwszy Dzień Zimy

Zimowe zabawy na śniegu

Zima w pełni, za oknem biały śnieg, to świetna okazja, aby zażyć z dzieckiem ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc.

W związku z tym, dzieci z naszego przedszkola razem ze swoimi wychowawczyniami bardzo często korzystają z tego dobrodziejstwa obecnej pory roku i bawią się na śniegu. Wszyscy razem ruszamy na podwórko po skrzypiącym śniegu, by dać się ponieść zimowym szaleństwom.

Dzieciaki z uśmiechem na twarzy walczą w bitwie na śnieżki, w którą włączają się również nauczycielki, lepią bałwana, jeżdżą na sankach i na nartach. Zabawa jest super! Zmęczeni lecz zadowoleni wracamy z wypiekami na twarzy do przedszkola, gdzie czeka na nas ciepły i pyszny obiad.

Ruch i świeże powietrze są przecież bardzo potrzebne dziecku, aby prawidłowo się rozwijało i było zdrowe - o czym jako placówka PROMUJĄCA ZDROWIE pamiętamy i w związku z tym zachęcamy również Rodziców do wspólnych zabaw zimowych ze swoimi pociechami.
17.02.2013
Elżbieta Olejnik