"Zuchowa" Wyprawa na wieś undefined

"Zuchowa" Wyprawa na wieś

W związku z omawianym tematem kompleksowym dzieci z grupy "Zuchy" wybrały się 25 marca na wycieczkę na wieś.

"Zuchy" w tym pięknym wiosennym dniu odwiedziły naszego Włodarza Miasta i Gminy - Pana Witolda Ossowskiego, który opowiedział o swojej ogromnej pasji jaką są konie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tych zwierząt. Ponadto dzieci poznały budowę, rasę i maści koni. Konie na nasz widok biegały po swoim wybiegu prężąc się i pokazując swoje wdzięki. Atrakcją były cudowne źrebaki, oraz klacz, która już niedługo będzie miała swojego źrebaka.
Dzieci podziękowały Panu Burmistrzowi za wspaniałą wizytę i wręczyły laurkę z podziękowaniem. Gospodarz również dziękował za odwiedziny wręczając ogromną torbę cukierków oraz zapraszając nas na kolejną wizytę, na której dzieci będą mogły dosiąść konia.

Kolejnym, docelowym przystankiem było gospodarstwo rolne Państwa Berlik. Tam dzieci miały okazję stanąć oko w oko z krowami, bykami i ich cielakami. Pan Paweł pokazał dzieciom, w jaki sposób doiło się krowy dawniej, a jak w czasach teraźniejszych. Dzieci zwiedził także basen, do którego trafia wydojone mleko.
Gościnność Państwa Berlik nie zna granic. Zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, podczas którego mogliśmy degustować babeczki zrobione przez Gospodarzy oraz ich "Zuchową" córkę, a także świeże mleko prosto od krowy.
Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęcia przy traktorze, który wywołał u dzieci kolejną falę pozytywnych emocji.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Witoldowi Ossowskiemu oraz Państwu Dorocie i Pawłowi Berlik za wspaniale spędzony dzień, miłą atmosferę oraz poświęcony czas.
Halina Bławat