ZUCHY I BIEDRONKI W LEŚNICTWIE PARZYN undefined

ZUCHY I BIEDRONKI W LEŚNICTWIE PARZYN

30 maja 2014 roku wychowawczynie grup Biedronki i Zuchy z Przedszkola nr 1 w Brusach zabrały swoich przedszkolaków do lasu w leśnictwie Parzyn. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą leśnika. Panowie leśnicy zaplanowali nam wiele atrakcji, ponieważ dzieci miały możliwość zasadzenia drzewek, takich jak: olcha, świerk i brzoza. Wytłumaczono nam ile lat mają poszczególne drzewka w lesie, okazało się, ku zdziwieniu dzieci, że stoimy obok czterdziestoletniego świerka. Idąc leśną ścieżką zobaczyliśmy budkę lęgową, wiele karmników oraz ambonę ,która służy do obserwacji zwierzyny. Po spacerze udaliśmy się do leśniczówki, a tam przywitały nas zwierzęta- cztery konie, jenot, wydra, borsuk, kuna, mała sarenka, jeleń, zajączek… Pięknie! Na podwórku w leśniczówce pograliśmy w piłkę. Bardzo dziękujemy panom leśnikom i miłej pani gospodyni za ciekawą lekcję przyrody i gościnność.
07.05.2014
Monika Wałdoch