drzewa w czterech porach roku SCENARIO
Plastyka
Scenariusz

drzewa w czterech porach roku

SCENARIUSZ WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH Z RODZICAMI
,,Drzewa w czterech porach roku."

Temat warsztatów: ,,Drzewa w czterech porach roku"
Cel główny:
- wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym
- uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody
Cele szczegółowe:
- kulturalnie zachowuje się w grupie w obecności zaproszonych rodziców
- wspólnie z rodzicami wykonuje drzewa różnymi technikami plastycznymi
- integruje się z rodzicami
Formy pracy :
- indywidualna
- zbiorowa
Środki dydaktyczne: rurki po ręcznikach papierowych. brystole białe
i kolorowe, kolorowa bibuła, dziurkacze ozdobne ,,liście, gwiazdki, kwiaty", kleje w sztyfcie, klej na gorąco.

Przebieg warsztatów:
1. Powitanie przybyłych rodziców krótkim programem artystycznym dzieci kończącym projekt grupowy ,,Drzewo naszym przyjacielem."
2. Zapoznanie z celem warsztatów
• wykonane drzewa będą ozdabiały parapety przedszkolne.
3. Pokaz przykładowych drzew wykonanych przez nauczycielki.
4. Wykonywanie drzew:
- drzewo ,,wiosna"- obtaczanie brązową bibułą papierowej rutki, tworzenie gałęzi poprzez zwijanie pociętego na paski brystolu, zagniatanie gałęzi
tzw. ,wachlarz", formowanie pączków kwiatowych z bibuły, naklejanie pączków na gałęzie z wykorzystaniem kleju na gorąco.
- drzewo ,,lato" - obtaczanie brązową bibułą papierowej rutki, tworzenie gałęzi poprzez zwijanie pociętego na paski brystolu, zagniatanie gałęzi
tzw. ,wachlarz", wycinanie kolorowych kwiatów przy pomocy dziurkacza, naklejanie kwiatów na gałęzie.
- drzewo ,,jesień"- obtaczanie brązową bibułą papierowej rutki, tworzenie gałęzi poprzez zwijanie pociętego na paski brystolu, zagniatanie gałęzi
tzw. ,wachlarz", wycinanie kolorowych liści przy pomocy dziurkacza, naklejanie liści na gałęzie.
- drzewo ,,zima"- obtaczanie brązową bibułą papierowej rutki, tworzenie gałęzi poprzez zwijanie pociętego na paski brystolu, zagniatanie gałęzi
tzw. ,wachlarz", wycinanie srebrnych śnieżynek przy pomocy dziurkacza, naklejanie śnieżynek na gałęzie.
5. Porządkowanie sali po warsztatach
6. Podziękowanie rodzicom i dzieciom za udział w warsztatach.

Opracowały i przeprowadziły nauczycielki:
nauczycielka Monika Prośniak
nauczycielka Aneta Kubiak