Rozwój mowy
Plastyka
TECHICS
Scenariusz

PROJEKT EDUKACJI EKOLOGICZNEJ PT. "PODRÓŻ DO TAJEMNICZEJ KRAINY OWADÓW"

Piękny, fascynujący i tajemniczy, dostarczający wielu pozytywnych emocji – to świat przyrody. Obcowanie z przyrodą daje spokój, jest także pewnym rodzajem terapii i dlatego już od najwcześniejszych lat życia człowieka należy tak kształtować jego sposób myślenia i zachowania, aby umiał o nią zadbać. Gdy w wieku przedszkolnym wpoimy dzieciom umiłowanie przyrody to będzie im ono towarzyszyć przez całe życie. Wiedza o roli przyrody i szacunek do natury to najlepszy kapitał, który możemy przekazać już dziś kolejnym pokoleniom. Edukacja ekologiczna sprzyja też rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu, wpływa na rozwój uczuć estetycznych i osobowości, kształtuje cechy charakteru, potrzeby i zainteresowania. Wiedząc jak ważną rolę odgrywa wprowadzanie elementów edukacji ekologicznej, postanowiliśmy w naszej placówce wdrożyć Projekt Edukacji Ekologicznej dotyczący świata roślin i owadów.
Autorki:Beata Michalska
Beata Birkowska