5-latki
Plastyka
Scenariusz
...

Temat: Malowanie farbami – młyny i wiatraki.

Obszar podstawy programowej:
XI Wychowanie przez sztukę – różne formy plastyczne.
3) wykazuje zainteresowanie malarstwem, rzeźbą i architekturą (także architekturą zieleni
i architekturą wnętrz).

Temat: Malowanie farbami – młyny i wiatraki.

Cel główny: Doskonalenie wyobraźni, fantazji oraz ekspresji artystycznej.

Cele operacyjne:
- dziecko rozpoznaje zawód piekarza, jego miejsce pracy i czynności przez niego wykonywane,
- rozwijanie twórczej wyobraźni i wrażliwości estetycznej,
-wyzwolenie zdolności manualnych,
- wdrażanie dzieci do zachowania porządku na stanowisku pracy,
- kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych u dzieci.

Metody:
- czynna - zadań stawianych dziecku,
- słowna- objaśnienia, metody żywego słowa,
- oglądowa – obserwacji i pokazu.

Formy: indywidualna, zbiorowa.

Środki dydaktyczne: podkłady muzyczne na CD, obrazki, farby, pędzle.

Przebieg zajęć
I część wstępna:
1.Wycieczka z dziećmi do piekarni.
- przedstawienie dzieciom piekarza i personelu,
- prezentacja sprzętu i maszyn do pieczenia chleba,
- pokaz wyrobu pieczywa, przedstawienie efektu wypiekania pieczywa,
- poczęstunek.

II część główna:

2. Pogadanka dotycząca wrażeń i spostrzeżeń dotyczących wycieczki.
3. Prezentacja multimedialna przedstawiająca młyny i wiatraki – rewolucja na przestrzeni lat (prezentacja wyłącznie obrazkowa, zadaniem nauczyciela jest ciekawe przedstawienie tematu).
4. "Wiatraki i młyny"- malowanie farbami plakatowymi inspirowane zajęciami poprzedzającymi.
5. "Mało nas do pieczenia chleba" zabawa ruchowa oraz nauka rymowanki.
III zakończenie
6. Galeria – wystawa prac w przedszkolu.
event_note
29.01.2015
perm_identity
Justyna Diakun