Pomoc

Publikacje i komentarze

Publikacje

 • Jak dodać publikację (relację, konkurs lub materiał)?

  Aby dodać publikację – Relację, Konkurs lub Materiał, zaloguj się i wejdź do działu „Publikacje” lub do konkretnej kategorii („Relacje”, „Konkursy”, „Materiały”). Po kliknięciu w pomarańczowy przycisk „Dodaj” (na beżowej belce obok nazwy działu), wyświetli się formularz dodawania publikacji z wybranej kategorii. W formularzu musisz uzupełnić tytuł i treść wpisu. Dodatkowo możesz przyporządkować wpis do konkretnego święta z listy (jeśli wpis dotyczy któregoś ze świąt), a także dodać do wpisu pliki (zdjęcia lub dokumenty).
  Więcej o wgrywaniu plików »

  WAŻNE: Dodając Konkurs musisz dodatkowo wybrać datę jego zakończenia. Dodając Materiał, musisz wybrać z listy przynajmniej jedną tematykę, której dotyczy, a w przypadku Scenariuszy - dodatkowo określić grupę wiekową, z którą można zrealizować scenariusz.

 • Gdzie są wyświetlane dodane przeze mnie publikacje?

  Jeśli nie prowadzisz strony przedszkola, dodane Relacje, Konkursy czy Materiały są wyświetlane tylko w Strefie Nauczyciela. Jeśli prowadzisz stronę przedszkola – Relacje i Konkursy są wyświetlane także (poza Strefą Nauczyciela) na stronie internetowej przedszkola.

 • Jak urozmaicić treść publikacji?

  Przedszkolowo.pl korzysta z BBCode. Oto, jak go używać w swoich wpisach:

  Pisząc: Zobaczysz:
  zwykły tekst zwykły tekst
  [b]pogrubiony tekst[/b] pogrubiony tekst
  [p align=center]Wyśrodkowany tekst[/p] Wyśrodkowany tekst
  [url]http://przedszkolowo.pl[/url] http://przedszkolowo.pl
  [url=http://przedszkolowo.pl]dowolny tekst podlinkowany[/url] dowolny tekst podlinkowany
  [img]http://przedszkolowo.pl/i/layout/logo.png[/img] przedszkolowo.pl
  [list]
  [*] pierwszy punkt
  [*] drugi punkt
  [*] trzeci punkt
  [*] czwarty punkt
  [/list]
  • pierwszy punkt
  • drugi punkt
  • trzeci punkt
  • czwarty punkt
  [list=1]
  [*] pierwszy punkt
  [*] drugi punkt
  [*] trzeci punkt
  [*] czwarty punkt
  [/list]
  1. pierwszy punkt
  2. drugi punkt
  3. trzeci punkt
  4. czwarty punkt
  [color=#CC0000]kolor czerwony[/color]
  [color=#FF3300]kolor pomarańczowy[/color]
  [color=#FF9900]kolor żółty[/color]
  [color=#006600]kolor zielony[/color]
  [color=#333399]kolor niebieski[/color]
  [color=#660099]kolor fioletowy[/color]
  * kody inny kolorów znajdziesz na stronie colorpicker.com (zaznacz kursorem kolor na palecie i skopiuj kod koloru z pola nad paletą)
  kolor czerwony
  kolor pomarańczowy
  kolor żółty
  kolor zielony
  kolor niebieski
  kolor fioletowy
  [youtube]http://youtu.be/Mct3h-QP5eY[/youtube]
  * Film zostanie wyświetlony na całą szerokość strony. Aby pobrać link filmu z serwisu youtube, kliknij przycisk „Udostępnij” znajdujący się pod filmem i skopiuj link, który się wyświetli. Ważne: Link musi zawierać „youtu.be” (nie „youtube.com”) • Jak odnaleźć publikacje swojego autorstwa?

  Lista wszystkich Twoich publikacji jest widoczna w „Mój profil”. Dodatkowo wszystkie wpisy są wyświetlane w poszczególnych kategoriach (Relacje, Konkursy i Materiały).

  WAŻNE: Dodany przez Ciebie Konkurs, po zakończeniu terminu jego trwania, jest automatycznie przenoszony z podkategorii „Ogłoszenia” do „Oczekujące”. Po wgraniu wyników zostanie automatycznie przeniesiony do podkategorii „Wyniki”.

 • Jak nanieść zmiany w publikacji?

  Aby zmienić treść publikacji, zaloguj się, wyświetl ją i kliknij „Edytuj” nad tytułem wpisu. Wyświetli się formularz edycji, na którym po naniesieniu zmian klikasz w przycisk „Zapisz zmiany” (na samym dole formularza). Strona się przeładuje, na górze pojawi się zielony komunikat „Zmiany zostały zapisane”, a pod nim podgląd zmienionej publikacji. Na samym dole wpisu (nad datą publikacji i autorem) pojawi się informacja o dacie edycji wpisu.

  WAŻNE: Możesz zmieniać tylko wpisy swojego autorstwa.

 • Jak usunąć publikację?

  Aby usunąć publikację, zaloguj się, wyświetl ją i kliknij „Usuń” nad tytułem wpisu. Wyświetli się pytanie, czy na pewno chcesz usunąć wpis. Po kliknięciu „OK” strona się przeładuje, a na górze pojawi się zielony komunikat, że wpis został usunięty. Zanim usuniesz wpis, upewnij się, że chcesz to zrobić, ponieważ tego procesu nie da się cofnąć. Wraz z treścią wpisu zostaną usunięte wszystkie pliki w nim umieszczone.

  WAŻNE: Możesz usunąć tylko wpisy swojego autorstwa. Jeśli prowadzisz stronę www przedszkola, usunięcie wpisu spowoduje jego zniknięcie zarówno ze Strefy Nauczyciela, jak i ze strony przedszkola.

 • Jak wgrać wyniki konkursu?

  Aby wgrać wyniki konkursu, zaloguj się, wyświetl konkurs, którego wyniki chcesz wgrać i kliknij „Ogłoś wyniki” nad tytułem wpisu. Wyświetli się formularz z obowiązkową treścią do uzupełnienia (tytuł pozostaje bez zmian), oraz z możliwością wgrania plików. Po wprowadzeniu danych, kliknij przycisk „Zapisz zmiany” (na dole formularza). Strona się przeładuje, na górze pojawi się zielony komunikat o zapisaniu zmian, a pod nim podgląd wyników. WAŻNE: Po wgraniu wyników nadal istnieje wgląd w treść ogłoszenia konkursu – po kliknięciu w zakładkę „Ogłoszenie konkursu (Archiwum)” (nad treścią wyników). Jest to wpis archiwalny, dlatego nie możesz już go edytować. Możesz natomiast edytować treść wgranych wyników.

Komentarze

 • Jak skomentować publikację?

  Aby skomentować publikację w Strefie Nauczyciela, zaloguj się i wyświetl wpis, który chcesz skomentować. Uzupełnij pole komentarza wyświetlane pod treścią wpisu i kliknij przycisk „Komentuj”. Komentarz zostanie od razu wyświetlony.

  WAŻNE: Komentarzy nie można edytować ani zmieniać ich treści. Komentarze zamieszczane w Strefie Nauczyciela nie są widoczne na stronach www przedszkoli.

  Dodawanie komentarzy na stronie przedszkola jest możliwe dla osób posiadających profil na facebook.com. Aby skomentować publikację na stronie przedszkola, zaloguj się wcześniej na facebook.com (lub kliknij „Skomentuj, korzystając z…”, wybierz „Facebook” i zaloguj się, wpisując dane do logowania z Facebooka; dane te są wysyłane bezpośrednio do Facebooka, nie ma więc ryzyka przechwycenia ich przez inny system). Po zalogowaniu uzupełnij treść komentarza i kliknij „Dodaj komentarz”.

 • Jak usunąć komentarz?

  Aby usunąć komentarz ze Strefy Nauczyciela, zaloguj się, wyświetl publikację, pod którą jest komentarz i kliknij „Usuń” w prawym dolnym rogu pola z komentarzem. Wyświetli się pytanie, czy na pewno chcesz usunąć komentarz. Po kliknięciu „OK”, cała treść komentarza zostanie zastąpiona komunikatem „Komentarz został usunięty”, pozostanie natomiast informacja o tym, czyj to był komentarz i kiedy był dodany. Zanim usuniesz komentarz, upewnij się, że chcesz to zrobić, ponieważ tego procesu nie da się cofnąć.

  WAŻNE: Możesz usunąć tylko komentarze swojego autorstwa.

  Aby usunąć swój komentarz dodany na stronie przedszkola, zaloguj się wcześniej na facebook.com (lub kliknij „Skomentuj, korzystając z…”, wybierz „Facebook” i zaloguj się, wpisując dane do logowania z Facebooka; dane te są wysyłane bezpośrednio do Facebooka, nie ma więc ryzyka przechwycenia ich przez inny system). Po zalogowaniu kliknij w „X” w prawym górnym rogu swojego komentarza („X” pojawi się po najechaniu kursorem na komentarz).

Nie znalazłeś poszukiwanych informacji? Napisz do nas: pomoc@przedszkolowo.pl