"Niezłe ziółko" - najciekawszy ogródek przedszkolny na parapecie

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym
"Niezłe ziółko" - najciekawszy ogródek przedszkolny na parapecie

Drogie Przedszkolaki, Szanowni Państwo Nauczyciele,
zachęcamy Was do samodzielnego założenia i zaprezentowania mini ogródków ziołowo-warzywnych w swoich salach. Waszym zadaniem będzie samodzielne wybranie, zasadzenie oraz pielęgnacja roślin. Mamy nadzieję, że codzienne podlewanie oraz obserwowanie rosnących roślin przyniesie Wam wiele radości.
Serdecznie zachęcamy udziału w naszym konkursie, który mamy nadzieję, rozbudzi Waszą pasję do poznawania i zgłębiania świata przyrody poprzez bezpośrednie doświadczenie i eksperymenty w kontakcie z naturą. A także poszerzy waszą wiedzę przyrodniczą i ekologiczną oraz dostarczy wiele dobrej zabawy podczas tworzenia warzywno-ziołowych ogródków.

Będziemy brać pod uwagę ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność, funkcjonalność, dostosowanie do otoczenia, układ kompozycyjny i dobór roślin, zróżnicowanie gatunkowe oraz stopień pielęgnacji.
Prace przy tworzeniu mini ogródka powinny zostać uwiecznione na maksymalnie 10 zdjęciach oraz krótko opisane.

CELE KONKURSU:
- budowanie więzi emocjonalnej dziecka z otaczającą go przyrodą,
- przybliżanie dziecku świata przyrody poprzez obserwację i badanie środowiska,
- kształtowanie postawy poszanowania przyrody oraz czerpania radości z obcowania z nią,
- przybliżenie dziecku naturalnego cyklu wzrostu rośliny,
- wymiana doświadczeń, a także upowszechnianie i prezentacja działań dzieci,
- kształtowanie takich wartości, jak : samodzielność, odpowiedzialność, odwaga, zaradność, wiara w swoje możliwości.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
 wiek uczestników: wszystkie grupy przedszkolne
 format prac: plik pdf. / doc. /JPEG
 lista zbiorcza autorów prac z danej placówki lub grupy wraz z nazwiskiem opiekuna,
 w konkursie wezmą udział fotorelacje, zawierające zdjęcia wraz z opisem; przedstawiające proces tworzenia, pielęgnacji ogródka założonego w sali oraz efekt końcowy
 każda grupa przedszkolna może nadesłać jedną fotorelację
 wszystkie prace powinny być opatrzone metryczką wykonaną według wzoru:
 nazwa grupy,
 ilość dzieci uczęszczających do grupy,
 nazwa i adres placówki, telefon, e-mail,
 imię i nazwisko opiekuna.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: Prace wykonane zgodnie z regulaminem należy przesłać mailowo na adres: [email protected] do dnia 6 maja 2022r. W tytule maila proszę wpisać "Niezłe ziółko" – konkurs przyrodniczy

Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronie www.facebook.com/Przedszkole-Bim-Bam-Bom-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-100563016742792
Podsumowanie konkursu odbędzie się w maju 2022r. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni mailowo o miejscu i terminie podsumowania konkursu.
Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.
Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel.: 517 446 721 lub pisząc na adres e-mail: [email protected]

UWAGA:
Przystąpienie do konkursu wiąże się z wypełnieniem Załącznika nr 1 do Regulaminu w celu potwierdzenia akceptacji powyższego Regulaminu oraz wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych, wykorzystanie wizerunku uczestnika konkursu, a także na nieodpłatną publikację zgłoszonych prac w związku z organizacją i promocją konkursu. Wszystkie prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

Organizatorzy:
Klaudia Kowalska,