Konkurs fotograficzny ,,Kwiaty Mistrzejowic w obiektywie"

Konkurs fotograficzny pod patronatem Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

,,Kwiaty Mistrzejowic w obiektywie"

Cele konkursu:
• rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych
• poszerzanie wiedzy o najbliższym środowisku naturalnym i jego zmianach związanych z następstwem pór roku
• uświadomienie przynależności do świata natury
• kształtowanie świadomości ekologicznej i idei ochrony przyrody
• rozbudzanie zainteresowań własnym miejscem zamieszkania i integrowanie ze środowiskiem lokalnym
• rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci
• rozwijanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych zdolności twórczych
• zachęcanie do wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym

Regulamin:

1. Konkurs kierowany jest do dzieci w wieku 3 - 6 lat z przedszkoli w Dzielnicy XV Mistrzejowice oraz ich rodzin.
2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia, którego tematem będą kwiaty w ogródkach, parkach, na balkonach itp. Dzielnicy XV Mistrzejowice.
3. Zdjęcia w formacie jpg należy przesłać drogą elektroniczną na adres:
4. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.
5. Zdjęcie może być wykonane z pomocą osoby dorosłej.
6. W tytule zdjęcia powinna być zawarta informacja o miejscu, w którym zdjęcie zostało wykonane, np. nazwa ulicy lub parku.
7. Wraz ze zdjęciem należy przesłać wypełnioną metryczkę: imię, nazwisko i wiek dziecka; nazwę grupy, do której dziecko uczęszcza; telefon kontaktowy; e-mail (formularz w holu przedszkola, można dostarczyć osobiście do rąk nauczycielek grupy "Sówki").
8. Do zdjęcia należy przesłać podpisaną i zeskanowaną zgodę rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie, a także prezentację zdjęcia konkursowego i danych autora (formularz w holu przedszkola, można dostarczyć osobiście do rąk nauczycielek grupy "Sówki").
9. Termin nadsyłania zdjęć mija 06.06.2022 r.
10. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.06.2022 r.
11. Kryteria oceny: walory artystyczne, zgodność tematyki zdjęcia z hasłem przewodnim konkursu.
12. Przewidywane są nagrody i wyróżnienia.
13. Lista nagrodzonych i wyróżnionych laureatów zostanie umieszczona na stronie internetowej Samorządowego Przedszkola nr 125 im. Jana Marcina Szancera w Krakowie.
14. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej przed Samorządowym Przedszkolem nr 125.
14.05.2022
Kinga Stępniak