KONKURS LITERACKI "Wspomnienia z mojego przedszkola"

W 2021 r. przypada 70 Jubileusz istnienia Przedszkola nr 21.
Zapraszamy do opisania swojej historii związanej z życia
przedszkolnego.
Zapraszamy do udziału!

Konkurs literacki "Wspomnienia z mojego przedszkola"
z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia Przedszkola nr 21
1. Organizator: Przedszkole nr 21 "Demptusiowo"
2. Cele konkursu:
- promowanie istnienia i działalności przedszkola
- zachęcenie absolwentów przedszkola do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.
3. Zasady uczestnictwa:
1) Konkurs adresowany jest do wszystkich: (dorosłych absolwentów, absolwentów młodszych wraz z rodzicami, byłych pracowników, dzieci i ich rodziców aktualnie uczęszczających do Przedszkola 21). 2) Uczestnicy konkursu nadsyłają samodzielnie napisane prace inspirowane tematem "Wspomnienia z mojego przedszkola" – forma literacka – dowolna (opowiadanie, wiersz, esej itp.). Zgłoszenie utworu do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest to utwór własny, samodzielny, który wcześniej nie był publikowany.
3) Każdy uczestnik może zgłosić 1 utwór. 4) Prace konkursowe powinny być opatrzone metryczką oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych autora pracy w celach promocyjnych niniejszego Konkursu (Załącznik 1).
5) Termin dostarczenia prac upływa z dniem 31.03.2021r., Prace należy dostarczyć na adres: Przedszkole nr 21 "Demptusiowo", ul. Demptowska 42, 81-094 Gdynia z dopiskiem: Konkurs literacki lub elektronicznie na adres: [email protected]
6) Oceny prac konkursu dokona Jury. 7) Komisja konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność, trafność ujęcia tematu, poprawność językową, wartość literacką, ewentualną oprawę graficzną.
8) Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe (trzy pierwsze miejsca). Wszyscy Uczestnicy otrzymają dyplomy za uczestnictwo w konkursie.
9) Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zatrzymania nadesłanych prac oraz do ich publicznej ekspozycji, w tym publikacji na stronie własnej przedszkola.
10) Organizator zastrzega sobie inny podział nagród, w zależności od poziomu nadesłanych utworów.
11) O dokładnym terminie wyników i wręczenia nagród wszyscy uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni. Lista nagrodzonych oraz protokół z posiedzenia Jury zostanie zamieszczony na stronie Przedszkola nr 21, http://www.przedszkole21-gdynia.przedszkolowo.pl/
Kinga Żocholla