KONKURS PLASTYCZNY "EKO - ZABAWKA"

Zapraszamy do udziału w konkursie "Eko - zabawki" z materiałów wtórnych, którego celem jest zmiana postrzegania odpadów nie jako śmieci, a jako surowce wtórne, propagowanie i promocja wartościowych postaw ekologicznych, pobudzenie kreatywnego myślenia i aktywności twórczej dzieci w aspekcie ochrony środowiska naturalnego.

W konkursie mogą brać udział wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli Gminy Zakliczyn.

Dbając o nasze środowisko możemy sami zrobić "coś z niczego", przerabiając niepotrzebne przedmioty i tworząc oryginalną zabawkę. Dzięki temu, przyczyniamy się do ochrony środowiska, bo takie majsterkowanie można śmiało nazwać recyklingiem. W natłoku "kolorowości" otaczającego nas świata, który niemal przytłacza nas komercją i tandetą, okazuje się, że dzieci, chociaż wychowujące się w takim właśnie świecie, tęsknią za czymś prostym, oczywistym. Takie zabawki nie tylko cieszą się zainteresowaniem wśród dzieci, ale dodatkowo uczą – zdrowej rywalizacji, pozwalają doskonalić koordynację wzrokowo – ruchową, ćwiczą małą motorykę i nie tylko. Ekologiczne zabawki z odpadów to naprawdę świetna zabawa! Bawiąc się w ten sposób z dziećmi, uczymy je odpowiedzialności i zwiększamy ich kreatywność. Zatem guziki, koraliki, wstążki, sznurki, kolorowe pinezki, resztki tkanin, szara tektura, butelki plastikowe – wszystko to pozwoli na cudowną zabawę. Wystarczy odrobina kreatywności, szczypta inspiracji i na stole pojawią się wyimaginowane postacie, zwierzaki, lasy i ogrody, a nawet całe miasta. Cóż… ogranicza Was tylko wyobraźnia.
Ewa Kraj