XI Ogólnopolski Rodzinny Konkurs Plastyczny CZAS NA BAJKĘ

Zachęcamy do udziału w XI Ogólnopolskim Rodzinnym Konkursie Plastyczny CZAS NA BAJKĘ

odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka obchodzonego 1 czerwca.

Pomysłodawcą Konkursu jest Stanisław Szarek – plastyk, pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu.

Organizatorami tegorocznej edycji są: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, Centrum Sztuki Mościcie w Tarnowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich ORION w Nowym Sączu.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Celem konkursu jest: rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci poprzez prace plastyczne, odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, propagowanie idei głośnego czytania dzieciom, przybliżenie i zainteresowanie dzieci literaturą, rozbudzenie kreatywności i wiary we własne możliwości, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania.

Konkurs adresowany jest do dzieci, które wraz z członkami rodzin (rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami) wykonają pracę plastyczną o tematyce "scena z bajki" znanej z literatury lub wymyślonej przez uczestników. Poprzez scenę rozumiemy plastyczne przedstawienie postaci z bajki wraz z tłem/otoczeniem. Cała powierzchnia pracy powinna być wypełniona treścią. Praca może zostać wykonana dowolną techniką, np.: kredki, farby, pisaki, brokat, kolorowa kreda, wydzieranka z kolorowego papieru, itp. i może powstać na dowolnym podłożu, np.: papierze, bristolu, kartonie, kartonie kolorowym, tekturze. Minimalny format pracy to A3 (420x297 mm, pion lub poziom). Każdy z uczestników (rodzina) może złożyć maksymalnie jedną pracę.
Warunkiem udziału w konkursie jest również stworzenie krótkiego filmiku dokumentującego dowolny etap powstania wspólnej rodzinnej pracy plastycznej (maksymalna długość filmu to 3 minuty).

Prace konkursowe prosimy dostarczać do przedszkola, natomiast filmik prosimy wysyłać na adres [email protected] lub do wychowawców.
14.06.2021
Ilona Sawicka