ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU undefined
Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość, lania wosku i przepowiadania przyszłości. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.
W grupie sześciolatków w rolę wróżek wcieliły się uczennice z Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Justyny Goławskiej.
W grupie Misie rola wróżek przypadła wychowawczyniom, które zaskoczyły swoich wychowanków przebraniem. P. Magda i P. Adrianka przygotowały salę, zapalając świece i robiąc odpowiednią dekorację wprowadziły dzieci w magiczny świat. Na zajęciach andrzejkowych w grupie Misie gościł Pan dyrektor.
Dzień zakończył się malowaniem twarzy i zdjęciami w kapeluszu wróżek.
Magdalena Wylotek