"Barbórkowo- Mikołajkowe" czytanie... dla dzieci czytał Pan Sylwester Kląskała undefined
Dzień Górnika

"Barbórkowo- Mikołajkowe" czytanie... dla dzieci czytał Pan Sylwester Kląskała

4 grudnia do naszego przedszkola przybył wraz z Panią Iwonką Jankowską Pan Sylwester Kląskała. Pan Sylwek przybył na zaproszenie Pani Iwonki z biblioteki, która nam sprawiła taką niespodziankę. Pan Sylwek z naszym przedszkolem jest zaprzyjaźniony od lat i nie tylko bierze udział w naszych uroczystościach, ale też chętnie przybywa by poczytać dzieciom. Pan Sylwester jest Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, a na co dzień dziadkiem naszego przedszkolaka Maksymiliana. Pan Sylwester jak zwykle przygotowany był na spotkanie z przedszkolakami perfekcyjnie. Przeczytał nam opowiadania o górnikach i ich ciężkiej pracy oraz jak przystało na okres przed-mikołajkowy nie zabrakło "Prawdziwej historii o Świętym Mikołaju". Był czas również na zaprezentowanie piosenki, którą przedszkolacy przygotowują na przyjście Świętego Mikołaja. Na zakończenie wizyty Pana Kląskały pani Irka podsumowała i usystematyzowała dzieciom wiadomości o pracy górników. Wielką atrakcją tego dnia był również mundur prawdziwego górnika, który przywiozła nam Pani Klaudia. Panu Sylwkowi podziękowaliśmy za udany dzień i zaprosiliśmy już dziś na kolejne czytanie.

Arleta Gorzelana