Co słychać wiosną w lesie? undefined
Trzech Króli

Co słychać wiosną w lesie?

Las jest ciekawym źródłem poznawania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać wiele okazji do poznawania środowiska przyrodniczego. Dlatego korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody w piątek, 28 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Pasiekach.
Po lesie oprowadzał nas leśniczy p. Ireneusz Kuciński. Podczas spotkania Pan Leśniczy opowiedział nam wiele ciekawostek o życiu lasu.
Wiele radości sprawiły przedszkolakom wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę.Patrzyły słuchały , dotykały i z ogromnym zaciekawieniem oglądały różne okazy przyrodnicze. Starały się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej dźwięków. Dzięki tej wizycie miały okazję w bezpośredni sposób obserwować jak zmienia się las wiosną, poznać liczne okazy kwiatów, różne rodzaje drzew i ich nazwy.
W rozmowie z leśniczym wykazały się bardzo dobrą znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedziały w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.
Wizyta ta była również dobrą okazją do rozbudzenia u dzieci zainteresowań przyrodą.
Pełne energii i miłych wrażeń wróciły do przedszkola by wspólnie z paniami przygotować miód z mniszka lekarskiego.

Opracowała:Magdalena Tuszyńska
07.05.2016