CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 Z ,,UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ'' undefined

CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 Z ,,UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ''

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzony w rodzinnym gronie. Czas radości, bycia razem, pachnącej choinki i prezentów.
Nasze starszaki z grupy ,,Myszki’’ i ,,Kotki’’ wzięły udział w przygotowaniu do radosnego czasu, którym są Święta Bożego Narodzenia wraz z Ogólnopolskim Programem ,,Uczymy Dzieci Programować’’ (program ten realizowany jest od początku września 2019 roku, a to jedynie jego kontynuacja). Przedszkolaki w ramach programu zrealizowały szereg scenariuszy, którym przyświecał tytuł ,,CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019’’. Każdy ze scenariuszy, poza tematyką świąteczną, posiadał elementy kodowania.
Od początku grudnia zrealizowane zostały następujące tematy: Przybądź Święty Mikołaju- zakodowana lista prezentów; Wędrujący Mikołaj- kształtujemy orientację przestrzenną; Barbórka- dyktando graficzne; Zimowo, świątecznie, kolorowo- sudoku na różne sposoby; Świąteczne porządki- tworzymy kategorie- grupujemy obiekty; Renifer Rudolf- tworzymy obrazek na podstawie słownej instrukcji; Memory w świątecznym klimacie- ćwiczymy pamięć; Sanie z prezentami- dyktando graficzne; Zakodowane bobki- dyktando graficzne; Bombkowy zawrót głowy- łączenie cech; Zakodowana choinka- dyktando graficzne; Wszyscy wszystkim ślą życzenia- zakodowana kartka świąteczna.
Do niektórych tematów zaangażowane zostały również młodsze grupy. Natomiast do ostatniego tematu ,,Wszyscy wszystkim ślą życzenia’’ zaproszone zostały wszystkie grupy. Tym samym grupa ,,Sówki’’, ,,Słoneczka’’, ,,Misie’’, ,,Myszki’’ i ,,Kotki’’ wykonały wspólne zadanie. Zadaniem było stworzenie napisu ,,Wesołych Świąt’’, który skierowany jest do dyrekcji, wszystkich rodziców i pracowników Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim!!!
Małgorzata Greniuch