Dzień Babci i Dziadka w grupie 12 undefined
Dzień Babci

Dzień Babci i Dziadka w grupie 12

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy jak co roku w styczniu. To bardzo istotne, żeby pokazać dziecku jak ważne jest celebrowanie tego święta. Dziecko powinno się uczyć szacunku dla osób starszych. Warto też pokazywać najmłodszym jak ważna jest tradycja w życiu każdego z nas. Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka ta nauka staje się łatwiejsza - mamy pretekst, by zachęcić dziecko do wspólnego odkrywania przeszłości i własnej tożsamości.
Dzień Babci wywodzi się z Poznania. To tam zapoczątkowano tradycję doceniania osób starszych i okazywania im odpowiedniego szacunku. 21 stycznia 1965 r. miała wystąpić tam Mieczysława Ćwiklińska, znana sława polskiego teatru i kina. Tego dnia akurat przypadały jej 85. urodziny, a w spektaklu grała rolę babci. Redakcja "Expressu Poznańskiego" postanowiła przygotować dla artystki tort i tym samym ustanowiła nowe święto - Dzień Babci.
Dzień Dziadka powstał później, bo w latach 70. Telewizja Polska ogłosiła konkurs na ustalenie daty tego święta. Na początku miał być to 30 maja, czyli urodziny Mieczysława Fogga. Data ta jednak nie przyjęła się i wszyscy zaczęli obchodzić to wydarzenie po prostu 22 stycznia, dzień po Dniu Babci.
My w przedszkolu też obchodzimy hucznie te dwa święta i chociaż w tym roku spotkania są utrudnione, to my nie poddaliśmy się i z ogromną pomocą tatusia Karolinki "przekazaliśmy" naszym kochanym babciom i dziadkom film uwieczniający nasz występ.
W tym roku wystąpiliśmy w przewrotnym i zabawnym przedstawieniu "Niebieski Kapturek", tańczyliśmy, śpiewaliśmy i składaliśmy życzenia.
Doszły nas słuchy, że bardzo się podobało!
Małgorzata Sroka
P.S.
"Bardzo dziękujemy Paniom za przygotowanie wspaniałego występu.
Babcie i dziadkowie są bardzo wzruszeni. My również jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.
Dziękujemy Panu Tomaszowi Lisowi za pracę włożoną w nagranie i przygotowanie filmu:)"
Marta J.

"Bardzo dziękujemy Pani Lucynie, Pani Małgosi i Pani Kasi za ogromy wkład pracy w przygotowanie przedstawienia, za wspaniałą scenografię i profesjonalną charakteryzację postaci z bajki i tancerzy.
Serdecznie pozdrawiamy"
Kasia i Piotr