Dzień Czekolady - 12.04.2013r.  undefined
Dzień Czekolady

Dzień Czekolady - 12.04.2013r.

Pomysł obchodzenia Dnia Czekolady zrodził się w naszym przedszkolu w zeszłym roku, a że przypadł naszym przedszkolakom do gustu chyba na dobre zagości w naszym corocznym harmonogramie dni szczególnych. Jak przystało na taki dzień były zabawy i konkursy - oczywiście czekoladowe.

Dzień rozpoczął się pogadanką potwierdzoną ilustracjami pod hasłem "Jak to z czekoladą było" dzieci poznały historię i proces produkcji czekolady. Następnie odbył się "kiermasz" czekoladowy gdzie królowała różnego rodzaju czekolada. Owszem odbyła się również degustacja czekoladowych wytworów.

Panie nie zapomniały dzieciom powiedzieć, że objadanie się tymi produktami jest niezdrowe, że jeden taki dzień w roku owszem może się zdarzyć, ale codzienne spożywanie dużej ilości słodyczy odbiłby się na zdrowiu dzieci. Dzieci zaprosiły na czekoladowe zajęcia naszego Pana kucharza, który na zlecenie dzieci (dzieci same podawały Panu kucharzowi produkty potrzebne do wykonanie płynnej czekolady) zrobił czekoladową polewę, która została zjedzona ze zdrowymi jabłuszkami.

Teraz pozostało nam czekać rok by czekoladowy dzień się powtórzył. Jedyną pamiątką tego słodkiego dnia pozostały nasze czekoladowe prace rysunkowe. Mniam :)
15.04.2013
Arleta Gorzelana