DZIEŃ DZIECKA Z "LABOCIAKAMI"

W związku z nadchodzącymi zmianami organizacji pracy placówki już w dniu 23 maja przedszkolaki świętowały najważniejszy ich dzień, jakim jest Dzień Dziecka. Od rana na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Jedną z najważniejszych była chemiczna podróż do świata eksperymentów fizyczno-chemicznych, które przeprowadziły "Labociaki" z Warszawy. Przedszkolaki zobaczyły, jak dzięki wiedzy chemicznej można dokonać zapłonu bez zapałek, poznały substancje zmieniające kolor, oglądali barwną płynną tęczę, obserwowały chemicznego kameleona w zlewce i reakcje odwracalne – czyli jak z "brudnej" powstaje "czysta woda". Były świadkami chemicznego pompowania balonu, wybuchu wulkanu, a także wywołania barwnych płomieni i kolorowego dymu. Zajęcia pokazały, że nauką można się pobawić w życiu codziennym i nie musi to być nudna teoria lecz ciekawa i bezpieczna praktyka. Uwieńczeniem Dnia Dziecka był słodki poczęstunek w postaci pysznych kolorowych lodów, który smakował obłędnie.
Ewelina Wierzbicka