DZIEŃ KREDKI undefined
Nowy Rok

DZIEŃ KREDKI

22 listopada obchodzimy "Dzień kredki".
Dzień ten szczególnie wiąże się z przedszkolem, ponieważ to tutaj, przy pomocy właśnie kredek, powstają wasze pierwsze dzieła sztuki.

A teraz troche historii. Pierwsze dziecięce kredki wyprodukowano w Ameryce w 1903r. Nazywały się Crayola i było ich w pudełku osiem (czarna, brązowa, niebieska, czerwona, fioletowa, pomarańczowa, żółta i zielona). Kredki możemy podzielić na ołówkowe(w których kolorowany węgiel drzewny znajduje się wewnątrz drewnianej oprawki), pastelowe i świecowe.

O kredkach opowiada piosenka "Kolorowe kredki" w wykonaniu grupy"Fasolki"

Przy piosence można pobawić się z białą kartką papieru lub gazetą. Można unieść ją w górę i w dół, falować, podrzucać i pozwolić jej opadać.

Można także wystukać rytm na kartce wierzchem dłoni, spodem dłoni, czy dłonią zaciśniętą w pięść bądź też kciukiem.

Kolejną zabawą może być struganie różnokolorowych kredek, a następnie z ich ostrużyn za pomocą kleju na białej kartce układamy kolorowy piękny obrazek.

Udanej zabawy

Marta Pink