Dzień Przedszkolaka undefined

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Co roku 20 września w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej w wszechstronnym rozwoju najmłodszych.
Tego dnia nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Dzień Przedszkolaka to ważne święto - uczcijmy je razem tańcem i piosenką". Wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Życie przedszkolaka" i zatańczyły do niej taniec.
Wychowawcy grup z okazji tego dnia przygotowały moc różnych atrakcji. Były zabawy z balonami, zabawy z chustą animacyjną, tańce przy muzyce. Każdy uczestnik zabawy otrzymał także pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Idąc za słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku:
Katarzyna Karnia