Innowacja muzyczna "Malujemy Wiosnę w rytm muzyki" undefined

Innowacja muzyczna "Malujemy Wiosnę w rytm muzyki"

Pełne skupienie, wdechy noskiem, wydechy buzią i mówienie tekstu: Lata osa koło nosa, wesoły tupot małych nóżek, rytmiczne podskoki, marsz oraz reagowanie na dźwięki niskie i wysokie, reagowanie na melodię smutną i wesołą, szybką i wolną, głośną i cichą. Wszystko to można było usłyszeć dzisiaj na naszej sali. Ale nie tylko. Dzieci rytmicznie klaskały powtarzając poznany tekst, słuchały muzycznej opowieści. I przyszła kolej na malowanie w rytm muzyki na szarym papierze pakowym w zespołach, uwzględniając zmianę stanowiska na przerwę w muzyce. Potrzebowaliśmy tylko pędzle, kolorowe farby, wyobraźnię, uszy i nasze rączki. Wykorzystaliśmy utwór A.Vivaldiego Cztery pory roku - Wiosna. Dzieci próbowały stworzyć - malować ilustracje do muzyki. Jakie skojarzenia wzbudziła w dzieciach muzyka, zobaczcie sami.
Monika Turek