IV edycja Ogólnopolskiego Programu ,,Uczymy Dzieci Programować'' undefined

IV edycja Ogólnopolskiego Programu ,,Uczymy Dzieci Programować''

Od września 2019 roku nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie ,,Uczymy Dzieci Programować’’. Program ten to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Zadaniem programu jest ukazanie, że programowania można uczyć poprzez wplatanie go do codziennych aktywności dydaktycznych (niezależnie od realizowanych aktualnie treści programowych). W ramach programu grupa ,,Kotki’’ zrealizowała szereg scenariuszy proponowanych przez twórców programu. Zrealizowane do tej pory tematy to: Witaj przedszkole, witaj szkoło; Nasze wakacyjne wspomnienia; Oto ja. Zmysły; Fajnie być przedszkolakiem; Moja miejscowość, mój dom; W zdrowy ciele, zdrowy duch; Jesień w sadzie, ogrodzie i w parku. Ponadto grupa ,,Kotki’’ wraz z grupą ,,Misie’’ wzięły udział w Dniu kropki z Uczymy Dzieci Programować, jak również w Międzynarodowym dniu uśmiechu z Uczymy Dzieci Programować.
Zrealizowane tematy były dla nas wartościową lekcją i świetną zabawą dlatego też będziemy kontynuować naszą przygodę z ,,Uczymy Dzieci Programować’’ :)
Małgorzata Greniuch