Krakowiaczek jeden - innowacja muzyczna undefined

Krakowiaczek jeden - innowacja muzyczna

Tuptusie lubią tańczyć, dlatego na dzisiejszych zajęciach poznały polski taniec narodowy "Krakowiak". Nauka tego tańca miała charakter swobodnej zabawy, natomiast stopień trudności dostosowany został do wieku i możliwości dzieci. Jak wiemy, taniec to doskonałe źródło zalet: wpływa na zdrowie, kształtuje muzykalność, rytmiczność, wpływa na prawidłową postawę ciała. Podczas tańca dzieci są szczęśliwe, mogą tańczyć w grupie, pokonują nieśmiałość. Tablica multimedialna stała się dziś super przekazem informacji o tańcu "Krakowiak". Dzieciom podobały się piękne, barwne stroje, w których wystąpili tancerze. Gestem i ruchem, klaszcząc lub kołysząc wczuwały się w układ, rytm i tempo tańca. Obejrzały cykl bajek edukacyjnych nucąc melodię "Krakowiaczek jeden". Na zakończenie uczyły się prostych kroków i ćwiczeń pokazanych przez nauczyciela, gdzie najważniejszym elementem był cwał po kole pojedynczo i w parach, chwyt ręce na biodrach, podskoki, rytmiczne przytupnięcia, haczyki, taniec dziewczynek dookoła partnera. Taniec zakończył przytup oraz głośny okrzyk. I udało się! Korzyści z tańca były dziś nie do przecenienia!
24.04.2021
Monika Turek