Majowa innowacja muzyczna w grupie najmłodszych undefined

Majowa innowacja muzyczna w grupie najmłodszych

Co tu dużo mówić. Maj to miesiąc, gdzie świat przyrody zmienia się nie do poznania i pachnie wszędzie. Oj, chciałoby się wziąć w dłonie bukiet kwiatów. Ale nie tylko. Właśnie w maju przypada Dzień Matki. My o tym dobrze wiemy. Dlatego dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowań - rozgrzewki, czyli ćwiczeń oddechowych. Uczyliśmy się nabierać jak najwięcej powietrza nosem i wypuszczać powolutku ustami. Właśnie tak jakbyśmy wąchali kwiaty. Dlaczego? Ponieważ to ćwiczenie przydało nam się w śpiewaniu piosenki, czy recytowaniu wiersza. Dzieci starały się to robić miarowo i powoli. Dmuchanie i wprawianie w ruch kawałka kolorowej bibuły było świetnym dla nas doświadczeniem. Następnie przeszliśmy do rytmizacji wiersza dla rodziców z pamięci : rytmicznie uderzaliśmy nóżkami, klaskaliśmy w raczki i kręciliśmy głowami. Naszą piosenkę śpiewaliśmy i improwizowaliśmy ruchem. Graliśmy także na instrumentach. Na zakończenie tańczyliśmy taniec "Krakowiak" indywidualnie i w parach oraz stworzyliśmy z lasek gimnastycznych daszki, pod którymi przechodziły dzieci w rytm krakowiaka.
Monika Turek