Mistrzowski Dzień Dziecka undefined

Mistrzowski Dzień Dziecka

Jak wiemy, czerwiec to miesiąc Dzieci.
Długie, ciepłe dni sprzyjają zabawom na powietrzu.
W tym roku Dzień Dziecka w naszym przedszkolu odbył się właśnie na zewnątrz przy bogatych aktywnościach ruchowych. Dzień Dziecka w naszym przedszkolu trwał aż dwa dni.
Świętowanie rozpoczęliśmy już 31 maja.

Tego dnia wszystkie grupy ubrane w kolorowe koszulki wybrały się na stadion Płaszowianki, by wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Sprintem do Maratonu.
To ogólnopolskie wydarzenie organizowane jest od kilku lat i promuje zdrowy styl życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu. Popularyzuje biegi wśród dzieci oraz wyrabia u przedszkolaków nawyk podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.
Dzień rozpoczęliśmy, jak na prawdziwych sportowców przystało, od mistrzowskiego śniadania a w nim zdrowego bananowego shake’a na mleku. Następnie udaliśmy się na stadion, gdzie pani Małgosia K. i Agnieszka Ż. oraz pani Oliwia od tańców przeprowadziły rozgrzewkę. Tak przygotowani byliśmy gotowi do biegu. Kolejno każda grupa przebiegła dystans 60 metrów oraz profesjonalnie przygotowanej linii startu do linii mety.
Po biegu głównym przyszedł czas na biegi indywidualne o puchar Mistrza Biegów.
Rywalizowało ze sobą po dwoje dzieci z grup młodszych (1-5) oraz grup starszych (6-12).

W biegu dzieci młodszych nie było łatwo wybrać mistrza, gdyż Ewa Ziomka z grupy 1 oraz Antek Kot z grupy 5 wbiegli na metę równocześnie. Po biegu starszaków, w którym mistrzem okazał się Łukasz Suchecki, odbył się drugi bieg, w którym ostatecznie zwyciężył Antek Kot.

Po zakończeniu zabaw grupy otrzymały dyplomy oraz odznaki udziału w maratonie. W przedszkolu na dzieci czekało śniadanie regeneracyjne - Sałatka mocy – z arbuzem, truskawką i winogronem, napój regeneracyjny – woda z cytryną
1 czerwca był dniem pełnym zabaw ruchowych, plenerowych i podchodów. W głównej części ogrodu dzieci brały udział w zorganizowanych zabawach sportowych uczących współdziałania. Wśród zabawa były "Biegnie sobie mały osiołek", "Dotknij i wróć", "Cola, fanta, sprite", wyścigi węzełkowe oraz papierowa bitwa, która wzbudziła wiele emocji i zaangażował nie tylko dzieci, ale i panie, które głośno kibicowały.
W mniejszej części ogrodu, na parkingu oraz korytarzach przedszkola odbywały się zabawy grupowe. W ogrodzie były konkurencje "Wyścigi w workach" oraz kręcenie hula-hop, na parkingu dzieci miały mozliwość wzięcia udziału w "Wyścigu pokoju" kapslami oraz w zabawie "Oiem kratek". W przedszkolu były "Wyścigi w parach slalomenm", "Przeskoki z piłeczką ping - pong", gra terenowa "Ukryty skarb" oraz quiz wiedzy sportowej. Udział w kazdej zabawie nauczycielki odhaczały w specjalnej check liście. Na zakończenie obchdoów dnia dziecka dzieci otrzymały od dyrekcji przedszkola małe upominki oraz słodkość – czekoladę.
Lucyna Kopek