"Motyle", "Żabki" i "Zuchy" dokarmiają zwierzęta leśne undefined
Dzień Dentysty

"Motyle", "Żabki" i "Zuchy" dokarmiają zwierzęta leśne

W dniu 7 lutego 2020 r. dzieci z grup: "Motyle, "Żabki" i "Zuchy"" wybrały się na wycieczkę do lasu w Leśnictwie Czersk. Celem tego wyjazdu było uwrażliwienie dzieci na potrzebę dokarmiania zwierząt leśnych zimą oraz zapoznanie dzieci z pracą leśniczego. W lesie przywitał nas pan leśniczy Eligiusz Osowicki, który zaprosił przedszkolaki na spacer leśnymi drogami. Udaliśmy się tam z workami pełnymi warzyw, owoców, siana, kasztanów, żołędzi i innych przysmaków zwierząt przyniesionych wcześniej do przedszkola przez dzieci. My wiemy, że zima jest dla zwierzyny leśnej okresem szczególnie trudnym, dlatego wszelka pomoc z naszej strony pomoże im przetrwać ten ciężki czas. W drodze do paśnika Pan leśniczy opowiadał wiele ciekawych rzeczy z życia zwierząt leśnych oraz o swojej pracy. Oprócz dokarmiania zwierząt leśnych, wycieczka do lasu okazała się świetną okazją do obserwacji przyrody leśnej zimą. Przedszkolaki miały także okację zapoznać się znajdującymi się w izbie przyrodniczo – leśnej okazami wypchanych zwierząt leśnych, ilustracjami ptaków oraz wysłuchać i rozpoznać odgłosy niekrórych skrzydlatych mieszkańców lasu. Po długim spacerze dzieci z chęcią zjadły drugie śniadanie przygotowane przez mamy. Przedszkolaki zadowolone, pełne wrażeń i bogate w nowe doświadczenia powróciły do przedszkola. Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za gościnę!
Wiesława Gierszewska