"Motylki" robią kanapki undefined

"Motylki" robią kanapki

Od najmłodszych lat powinno się rozwijać świadomość prawidłowego odżywiania, dlatego też w środę 10 lutego postawiliśmy przed naszymi przedszkolakami wyzwanie. "Motylki" same miały przygotować dla siebie kanapki na śniadanie. Na początku przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek wszyscy zabrali się do przyrządzania kanapek. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, uruchamiały wyobraźnię i rozwijały w ten sposób kreatywność. Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło naszym podopiecznym wielką radość.
Wiesława Gierszewska