Narodowe czytanie

Nasze przedszkolaki z "Zerówki" w dniu 07.09.2021 włączyły się w akcję: "Narodowe czytanie". Jest to polska akcja społeczna pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej, propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są
odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu.
Akcje zapoczątkowana została w 2012 i co roku gromadzi tysiące Polaków. Dzieci z grupy Sześciolatków wysłuchały fragmentu dzieła "Moralność Pani Dulskiej" i pięknie odpowiadały na pytania do tekstu: Co robił pan Dulski?
Ile kroków mu pozostało by dojść do Wysokiego Zamku?
Co jest zdrowsze – chodzenie po pokoju, czy spacer na świeżym powietrzu?
Jak myślicie – dlaczego pan Dulski chodził po pokoju, zamiast wyjść z domu na spacer?
Czy ktoś z Was wie co to jest krokomierz?
Spróbujcie chodzić po sali jak pan Dulski po pokoju. Uważajcie na siebie podczas tego spaceru.
Jak myślicie – do jakiego miejsca w Pakoszówce doszliście?
Dzieci miały bardzo dużo pomysłów i aktywnie brały udział w spotkaniu. A my cieszyliśmy się, że mogliśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków.
Ewa Brzozowska