Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w grupie Biedronki undefined

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w grupie Biedronki

W grupie Biedronki Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był kolejną okazją do wprowadzenia dzieci w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Wspólne głośne czytanie ma wyjątkową moc zaspokajania potrzeb dzieci, buduje wyobraźnię, propaguje dobre wzorce zachowania i wartości moralne, uczy pozytywnego myślenia.
W dniach 29, 30 września oraz 1 października 2021r. czytającymi gośćmi Biedronek byli: Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz Pan Mariusz Piotrowski, Dyrektor naszego Przedszkola Pani Ewa Wypych, przedszkolny logopeda Pani Milena Stefańczyk, Pan Marcin Jakubowski- tata Aleksandra, bibliotekarka SP w Małogoszczu Pani Renata Kowalczyk wraz z absolwentkami naszej placówki. Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały czytanych wierszy, bajek, opowiadań i trafnie odpowiadały na pytania dotyczące ich treści. Bezpośredni kontakt z książką ma ogromne znaczenie, mamy nadzieję, że takie spotkania zaowocują w przyszłości, bo jak mówi przysłowie: "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".
Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas.
Magdalena Spurek