Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka undefined

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
Z tej okazji, Panie nauczycielki z Publicznego Przedszkola w Sulmierzycach wraz z Panią Dyrektor, przygotowały dla dzieci niespodziankę w postaci przedstawienia. Tym razem była to znana wszystkim bajka pt. "Czerwony Kapturek". Pani Hania jako Narrator opowiedziała dzieciom historię małej, dobrej i ufnej dziewczynki, a pozostałe panie wspaniale wcieliły się w role: Czerwonego Kapturka, Mamy, Babci, złego Wilka, Pana Leśniczego i drwala. Gra aktorska pań, ich wspaniałe kostiumy oraz scenografia spowodowały, że dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały historię, w której Wilk jak zwykle przechytrzył Kapturka. Jednak jak to zawsze w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie – Babcia i Czerwony Kapturek zostały uratowane. W tym dniu nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. K.Pł.
Katarzyna Płonka