Owocne spotkania w "Kąciku Książki" u KRASNALI undefined
Dzień Książki dla Dzieci

Owocne spotkania w "Kąciku Książki" u KRASNALI

Jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej
naszego państwa w roku szkolnym 2016/2017
jest upowszechnianie czytelnictwa,
rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

W grupie KRASNALI
staramy się ten kierunek sumiennie realizować.
Stąd wdrożony autorski program
pt. "Poczytaj! – Posłucham…",
którego głównym celem jest rozbudzenie u dzieci
potrzeby kontaktu z książką i czasopismami
oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W ramach tego programu organizujemy w naszej grupie spotkania w "Kąciku Książki", na które zapraszamy Rodziców, Dziadków, Rodzeństwo oraz inne chętne osoby.

Do tej pory odwiedziło nas już kilkoro Rodziców i uczennice Gimnazjum w Malechowie z sekcji Wolontariatu. Dzieci z uwagą wysłuchały bajek, baśni oraz wierszy.

KRASNALOM czytali:
- Pani Ula Kura, mama Dawidka;
- Pani Marta Apanel, mama Hani;
- Pani Magda Nieradka, mama Antosi;
- Pan Adam Okurowski, tata Franka.

Już kolejni Rodzice zgłosili chęć czytania dzieciom i KRASNALE czekają na nich niecierpliwie.

Szczególnym gościem w "Kąciku Książki" była Pani Katarzyna Lewańska – Tukaj, fotograf i autorka m.in. książek edukacyjnych dla dzieci "O zachowaniu się w lesie" i "Brzegiem morza", serii kolorowanek przyrodniczych dla najmłodszych, współautorka albumów przyrodniczych oraz redaktor naczelny kwartalnika łowiecko-przyrodniczego "Echo Pomorskiej Kniei". Pani Kasia to również Pani Wiewiórka, którą słuchacze rozgłośni koszalińskiej znają z felietonów przyrodniczych "Gawędy Pani Wiewiórki" i autorka wielu artykułów w "Tropami Przyrody", z którymi współpracowała przez cały okres istnienia czasopisma.

Pani Kasia przeczytała dzieciom opowiadanie o przygodach Karolinki i Dominika z Edukacyjnego magazynu dla małych i dużych "Głos Przyrody". Dzieci z ciekawością wysłuchały ich przygód ze zwierzętami. Jednakże z jeszcze większym zainteresowaniem słuchały emocjonujących opowieści Pani Kasi o jej przygodach ze zwierzętami, które mieszkają w lesie za jej domem.
Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o zającach, dzikach, sarnach i lisach. Wiedzą, że zające nie mają uszu tylko słuchy, nie mają nóg, tylko skoki, że ich oczy to trzeszcze, a sierść to turzyca. KRASNALE powtarzały z entuzjazmem te trudne wyrazy i bardzo zainteresował ich świat zwierząt leśnych. Oglądały z uwagą ilustracje pokazywane przez charyzmatycznego gościa. Na koniec bardzo ładnie podziękowały i zaprosiły Panią Kasię na kolejną wizytę w przedszkolu.

Bardzo dziękuję Pani Joannie Golik, dzięki której ta wizyta mogła dojść do skutku.

KRASNALE
gorąco dziękują wszystkim dotychczasowym osobom,
które umilały im poobiedni odpoczynek czytając bajki,
wiersze i zapraszają na kolejne spotkania
w Kąciku Książki.
Z niecierpliwością czekają na następnych gości,
bo bardzo polubiły te wizyty.

Wychowawczyni grupy: Danuta Sieklucka
02.04.2017