POŻEGNANIE LATA- DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA undefined

POŻEGNANIE LATA- DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

"To właśnie miesiąc wrzesień, dziś witamy Panią Jesień.
Ma sukienkę w liście złote, niesie wiatry oraz słotę."
W ubiegły piątek, korzystając ze sprzyjającej pogody dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Pożegnaniu Lata. Tradycyjnie zebraliśmy się wokół ogniska z którego wydobywał się zapach pieczonych ziemniaków. Celem spotkania było pożegnanie ulubionej pory roku naszych przedszkolaków oraz przywitanie kolejnej- równie pięknej i kolorowej Jesieni.
Na początek dzieci wysłuchały bajki, której bohaterem był właśnie ziemniak, zwany również pyrą, kartoflem lub bulwą. Dzielne przedszkolaki zmagały się z jesiennymi zagadkami oraz konkurencjami o ziemniaczanym temacie przewodnim. Było między innymi- niesienie ziemniaka na łyżce, rzut ziemniakiem do celu. Natomiast zadaniem dla Pań było obieranie ziemniaka na czas. Na koniec dzieci wzięły udział w wykopkach- szukaniu pyr w piachu. Dzięki temu zadaniu wyłoniliśmy królewską parę ziemniaczaną.
Końcowym efektem dziecięcych zmagań była degustacja pieczonych kartofelków. Pycha!
20.09.2015
Michalina Przewoźnik