PRZEDSZKOLAKI O PRZYRODĘ DBAJĄ I O EKOLOGII OPOWIADAJĄ

Przyroda to życie. To dziedzictwo natury, dzięki któremu możemy egzystować. Wspaniałe krajobrazy, przepiękne kolory, cuda stworzone przez naturę sprawiają, że nasz świat jest pełen barw.

Niestety coraz częściej jest on nieskazitelny tylko tam, gdzie nie ma ludzi. W codziennym wyścigu po dobra materialne przestaliśmy myśleć o otaczającym nas świecie zwierząt i roślin. Bezmyślnie niszczymy wszystko, co niezbędne do życia: powietrze, lasy, wodę i zasypujemy świat tonami śmieci. Zagrożenia istniejące na naszej planecie są spostrzegane już przez najmłodsze dzieci, które podczas spacerów i wycieczek obserwują zaśmiecone i zatrute środowisko. Dlatego od najmłodszych lat powinno się wyrabiać poczucie odpowiedzialności za środowisko, w którym żyją nasze dzieci.
Coraz więcej słyszymy o skażeniu środowiska, w którym żyjemy, dlatego niezwykle ważne jest uwrażliwienie dzieci, już od najmłodszych lat, jak ważne jest dbanie o przyrodę.
Grupa 11 "Smakosze Miodu" przygotowała przedstawienie pt. "Moja Ziemia" na które nasze przedszkolaki przygotowały się bardzo sumiennie. Dzieci pięknie zagrały swoje role oraz zaśpiewały piosenki "Kocham Świat" oraz "Moja Planeta". Przy współpracy z rodzicami nasi mali artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie w pięknych strojach.
Na koniec przedstawienia wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą dbać o naszą planetę.

Opracowanie: Monika Leks
22.05.2022