Słodko i czekoladkowo w "Pszczółkach" undefined
Dzień Czekolady

Słodko i czekoladkowo w "Pszczółkach"

W piątek 12 kwietnia 2013r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie w grupie "Pszczółek" (3-4 latki) obchodzono Dzień Czekoladowy (w związku ze Światowym Dniem Czekolady).

Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już na początku tygodnia - przedszkolacy przynosili do sali opakowania po różnych produktach czekoladowych, którymi została przystrojona sala przedszkolna.

W dniu obchodów święta dzieci przyszły do przedszkola w strojach czekoladowych, czyli były ubrane na brązowo lub biało. Stroje zapewnili dzieciom ich rodzice, którzy z zaangażowaniem przygotowali dla swych pociech ubrania przyozdobione opakowaniami po czekoladowych wyrobach, koralami czy "spinkami" wykonanymi z papierków po cukierkach. Jak zwykle rodzice super wypełnili swe zadanie!

A po obiedzie przekonały się, że czekolada służy nie tylko do jedzenia, ale również do celów kosmetycznych. Obserwowały proces powstawania maseczki czekoladowej, którą uczyły się rozsmarowywać po swej ręce, a potem obserwowały z zainteresowaniem jak maseczkę nakłada pani Edyta na twarz pani Uli.

Ponieważ głównym celem Dnia Czekolady było uświadomienie dzieciom konieczności racjonalnego spożywania słodyczy "Pszczółki" uświadomiły sobie jak zdrowa i pożądana może być czekolada spożywana w małych ilościach, a jakie są skutki jej nadmiernego spożywania.

Na zakończenie dnia dzieci rysowały na kartce brązową kredką Czekoladową Królową.
13.04.2013
Urszula Kołodziejczyk