SPOTKANIE Z PANIĄ DENTYSTKĄ  BERNADETĄ KRÓL  undefined
Dzień Dentysty

SPOTKANIE Z PANIĄ DENTYSTKĄ BERNADETĄ KRÓL

Dzieci powitały gości gromkimi brawami i piosenką ,,Myj zęby" połączoną z improwizacja ruchową ; dentystkę panią Bernadetę i jej pomoc panią Małgosię. Następnie złożyły serdeczne życzenia z okazji Dnia dentysty, który był 5 marca wręczając symboliczny kwiatek.
Pani dentystka opowiedziała dzieciom, co trzeba robić, żeby mieć zdrowe zęby? :
- myć zęby, używać odpowiednich przyborów do mycia zębów( szczotka, pasta, nić dentystyczna)
-zdrowo się odżywiać
-chodzić na kontrolne wizyty do dentysty, leczyć ząbki, gdy zaistnieje potrzeba.
Zwróciła dzieciom uwagę, że zęby myjemy po każdym posiłku. Następnie pokazała sposób mycia ząbków na ,,wielkiej szczęce" przygotowanej do tego celu. Dzieci uważnie słuchały, odpowiadały na pytania i zadawały pytania. Świetnie rozwiązywały zagadki tematycznie związane z pracą dentysty, zębami zadawane przez panią dentystkę wykazując się dużą wiedzą. Każda grupa ( maluchy i starszaki) otrzymała kolorowanki i książeczkę do przeczytania ,,Za rączkę z Wróżką Zębuszką, czyli w podróży do krainy uśmiechu . Dzieci bardzo serdecznie podziękowały paniom za informacje o swojej pracy i wskazówki dbania o ząbki, czyli o piękny uśmiech, wręczyły album o pracy dentysty z rysunkami własnoręcznie wykonanymi. Następnie zaprezentowały różne formy taneczne do znanych piosenek ludowych: Grozik, Poleczka, Maryneczka.
Dzieci zainspirowane treścią opowiadania o Wróżce Zębuszce postanowiły wykonać książkę, a następnie podarować ją pani dentystce.

tekst Irena Korpys
19.03.2017