Spotkanie z Teatrem

We wtorek i w środę – 15 i 16 września 2015 roku –przedszkolaki z grup: III (Krasnoludki), IV (Misie), V (Biedronki) i VI (Pszczółki) na małej scenie Teatru Lalki i Aktora "KUBUŚ" w Kielcach obejrzały spektakl pt.
O Rybaku i Złotej Rybce

Po spektaklu dzieci wzięły udział w spotkaniu z Beatą Orłowską – jedną z najbardziej znanych i lubianych aktorek Teatru "KUBUŚ", która znakomitymi kreacjami już od wielu lat zachwyca kielecką publiczność.

Aktorka zdradziła, jak powstaje przedstawienie teatralne, ile osób jest zaangażowanych do jego przygotowania, bez kogo, oprócz aktorów, przedstawienie nie może się odbyć.
Opowiedziała o pracy nad rolą, sposobach animacji różnych rodzajów lalek teatralnych, pracy z kostiumem, rekwizytem, maską.
Zademonstrowała też dzieciom, jak naśladować zachowanie małej dziewczynki, jak dorosłej kobiety, a jak staruszki.
20.09.2015
Beata Suchogórska