Światowy Dzień Zwierząt undefined
Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzony był "Światowy Dzień Zwierząt". W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto 5 października. Dzień ten miał na celu uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas mają swoje prawa.
Dzieci oglądały filmik o zwierzętach, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką. Dzieci uczestniczyły w zabawach przy tablicy interaktywnej, miały możliwość spotkania z psem rasy Shih tzu, który pokazywał sztuczki. Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność. Przedszkolaki poznały zasady, o których należy pamiętać chcąc by przyjacielem zwierząt.
Dzień upłynął w miłej atmosferze na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – grupowy plakat z ulubionymi zwierzątkami.

Katarzyna Franiak, Sylwia Gzik
17.10.2021