ŚWIĘTO CZEKOLADY U TYGRYSKÓW undefined
Dzień Czekolady

ŚWIĘTO CZEKOLADY U TYGRYSKÓW

My również obchodziliśmy święto czekolady w naszej grupie.

Zanim zaczęliśmy kosztować czekoladowe słodkości na zajęciu poznaliśmy historię czekolady , wiemy co jest jej najważniejszym składnikiem, a także jakie ma zalety dla naszego organizmu, oczywiście spożywana w rozsądnych ilościach.

Po części teoretycznej przeszliśmy do praktycznej, podczas której dzieci wykonały nietypową pracę plastyczną. to jest malowanie obrazków na wafelku, oczywiście za pomocą czekolady. Słodkie prace plastyczne na koniec mogły zostać zjedzone. Dzieci nie zapomniały również o rodzicach i dla nich przygotowały poczęstunek.

Nasze święto uświetnił jeden z rodziców przynosząc do przedszkola fontannę do czekolady dzięki czemu mogliśmy zajadać się owocami chrupkami i piankami maczanymi w czekoladowej fontannie, dzieci zgodnie stwierdziły, że to był najsłodszy dzień w przedszkolu.

Mniam, mniam, mniam ....hmmm pycha to Tygryski lubią najbardziej!
17.04.2013
Ilona Grolik