Symbole Polski dobrze znamy undefined
Święto Niepodległości
...

Symbole Polski dobrze znamy

Błyszczy w słońcu flaga Polski
Tak, to właśnie ona!
I na wietrze już powiewa
Wstęga biało-czerwona.

Święto Niepodległości obok Święta Konstytucji jest najważniejszym świętem dla naszego kraju. Dlatego w okolicach tych świąt w sposób szczególny przedszkolaki są wprowadzane w atmosferę kształtowania przywiązania do kraju, jego kultury i tradycji. Jak wiadomo pojęcie "ojczyzna" dla dzieci jest abstrakcyjne. Dlatego małymi kroczkami przybliżamy dziecku obraz kraju, języka, kultury, szacunku, dbałości o wszelkie dobro, w tym o przyrodę, tak by w przyszłości dziecko właściwie rozumiało słowa: Polska, patriota, ojczyzna i kojarzyło je z pięknych wartości, które należy pielęgnować.
Z okazji 11 listopada dzieci z grupy 2 brały udział w zajęciach organizowanych w duchu patriotyzmu. Oprócz obejrzenia zarejestrowanej przez grupę 7 akademii oraz prezentacji o symbolach narodowych, dzieci brały czynny udział w zajęciach dotyczących powstania państwa polskiego oraz utrwalenia nazw i wyglądu symboli narodowych
Na początku dzieci zapoznały się z legendą o Lechu, Czechu i Rusie. Uważnie wysłuchały historii trzech braci i rozpoznały charakterystyczne symbole.
Dowiedziały się dlaczego nasze godło tworzy biały orzeł, jak nazywała się nasza pierwsza stolica.
Z bibuły o barwie białej i czerwonej dzieci stworzyły własną flagę, którą chętnie prezentowały delikatnie poruszając nią w rytm pięknego walczyka.
Na koniec dzieci wykleiły kontur mapy Polski samodzielnie wytarganymi kawałkami bibuły. Wbrew pozorom dla małych rączek nie jest to łatwa czynność, ale dla dzieci ciekawa i bardzo przydatna, a efekty jakie daje są piękne.
Relacje przygotowała:
Małgorzata Kuś

event_note
23.11.2020
attachment
7
perm_identity
Lucyna Kopek