Tuptusie, co u Was słychać? undefined

Tuptusie, co u Was słychać?

Wszystko w porządku. Widać to jak na dłoni, a takiego zapału tylko pozazdrościć. Nie ma ociągania, ani chwili do stracenia. Nasze najmłodsze przedszkolaki codziennie chwalą się i pokazują swoje prace. Widać, że bardzo lubią wieś, bo właśnie cały tydzień uczyliśmy się o niej. Poznały budowę jajka, wskazywały na ilustracji i nazywały rodzinę małego kurczątka, mogły zobaczyć, jak wykluwa się z jajka pisklę. Dzieci liczyły jajeczka, a w zabawach ruchowych wcielały się w kurzą rodzinkę, koniki oraz farmera. Były masażyki relaksacyjne, śpiewanie, wiersze, muzyczna gimnastyka i wiele ciekawych filmów edukacyjnych. Eksperymentowały z jajkiem. Poznały nazwy zwierząt żyjące w wiejskiej zagrodzie oraz ich domy. Nożyczki także poszły w ruch. Dzieci wycinały historyjkę obrazkową, układały, kleiły, ćwiczyły motorykę dłoni, wykonały wiele ciekawych kart pracy i prac plastycznych. I nie tylko. Pomagały dorosłym w domu. No i jak tu nie chwalić takie dzieciaki?
Monika Turek