TYDZIEŃ MISIA USZATKA W GRUPIE 5 undefined

TYDZIEŃ MISIA USZATKA W GRUPIE 5

Tydzień Misia Uszatka to w naszym przedszkolu wielkie święto, które obchodzone jest co roku. W tym szczególnym tygodniu dzieci z grupy 5 "Kraina Zabaw Misia Uszatka", miały okazję poznać misie z różnorodnych książek i co najważniejsze, otrzymały z rąk Pani Dyrektor pasowanie na przedszkolaka.
Nasz tydzień rozpoczął się od poznania najważniejszego Misia w naszym przedszkolu – oczywiście Misia Uszatka. Dzieci obejrzały ilustrację z panem Czesławem Janczarskim, który jest twórcą postaci Misia Uszatka. Wysłuchały opowiadań o Misiu Uszatku, czytanych przez nauczyciela, ale chyba największą atrakcją dla nich było obejrzenie na tablicy interaktywnej popularnej dobranocki pt. "Miś Uszatek", gdzie miały możliwość poznać przyjaciół naszego ulubieńca.
Na koniec wykonały pracę plastyczną pt. "Mis Uszatek." Dzieci 3- letnie ułożyły z gotowych wyciętych elementów sylwetkę misia, natomiast 4 – latki miały trudniejsze zadanie, a mianowicie pokolorowały sylwetkę misia kredkami pastelowymi, wycięły ją, przykleiły na dużą kartkę papieru i ozdobiły ubranko misia za pomocą włóczki.
Kolejnym bohaterem, którego dzieci mogły poznać był Miś Paddington. Ta postać została stworzona przez angielskiego pisarza Michaela Bonda. Dzieci słuchając opowiadania o tym misiu mogły dowiedzieć się, że jest on miłym i dobrym niedźwiadkiem, chociaż zdarzają mu się różne kłopoty.
Środa była dniem Kubusia Puchatka. Dzieci mogły zapoznać się z postacią tego Misia poprzez słuchanie książeczki z serii: Kubuś Puchatek pt. "Cztery pory roku". Odgadywały zagadki dotyczące postaci pochodzących z Kubusia Puchatka – świetnie sobie poradziły z tym zadaniem, żadna postać nie sprawiła im kłopotu. Ilustrowały ruchem wiersz pt. "Ja jestem niedźwiadek." Na zakończenie zajęć pokolorowały kolorowanki z mieszkańcami Stumilowego Lasu.
Dzień Pluszowego Misia był dla nas dniem szczególnym ponieważ to właśnie w tym dniu, nasze przedszkolaki otrzymały pasowanie. Rankiem bawiliśmy się w zabawy sensoryczne z wykorzystaniem pluszowego misia, rozwijaliśmy umiejętności matematyczne poprzez utrwalanie figury geometrycznej: koło. Przeliczaliśmy figury geometryczne. Natomiast po południu zaprosiliśmy Rodziców na oczekiwane z utęsknieniem pasowanie. Długo się przygotowywaliśmy do naszego wystąpienia, ale wyszło nam naprawdę rewelacyjnie.
Na zakończenie tego tygodnia dzieci utrwalały postacie poznanych misiów. Wykonały pacynkę misia na patyczku, którą zabrały do domu.
Nie zabrakło tradycyjnych zabaw przy muzyce: "Jadą, jadą misie" oraz "Stary niedźwiedź". Dzieci układały również z kloców postacie misiów.

Opracowały:
Marta Żołnierczyk i Angelika Dziurowicz – Trzos