UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ- PRZYGODA Z OZOBOTEM  undefined

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ- PRZYGODA Z OZOBOTEM

Od września 2019 roku w Naszym przedszkolu prowadzony jest projekt ,,Uczymy Dzieci Programować''. Nasza przygoda rozpoczęła się od scenariuszy, którym towarzyszyła mata do kodowania. Poprzez matę dzieci miały możliwość wdrążyć się w specyfikę różnych zadań z elementami kodowania. Dzięki temu od początku lutego mogliśmy przejść do dalszej części projektu a mianowicie dzieci zapoznały się z Ozobotem (robotem przeznaczonym do rozwijania u dzieci umiejętności programowania). Cała przygoda rozpoczęła się od nazwania Naszego Ozobota. Wraz z dziećmi nadaliśmy mu nazwę Robot Galaxy Zip. Następnie wraz z Robotem Galaxy Zip omówiliśmy jego funkcję i możliwości pracy z nim na zajęciach. Na kolejnych zajęciach postawiliśmy pierwsze kroki w kodowaniu wraz z Naszym Robotem. W ten oto sposób dzieci z grupy: Sówki, Słoneczka, Misie, Myszki i Kotki ułożyły kilka zakodowanych tras z drewnianych puzzli przeznaczonych do Ozobota. Każdą z zakodowanych tras dzielnie przebył Ozobot i wykazał tym, że chętnie z nami współpracuje wykonując każdą z zakodowanych wskazówek. Dzieci po przeprowadzonych zajęciach były dumne i szczęśliwe z owocnej współpracy z Robotem Galaxy Zip.
Małgorzata Greniuch