UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM " SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE" undefined

Dzieci z grupy " Jagódki" brały udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym " Skąd się biorą produkty ekologiczne?" opracowany przez Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Dzieci obejrzały film edukacyjny " Skąd się biorą produkty ekologiczne?", następnie " Jagódki" wypakowały produkty spożywcze , przyglądając się uważnie , czy dany produkt posiada specjalny znaczek " bio", ' eko",wytłumaczyły co to oznacza produkt ekologiczny, posegregowały produkty na owoce i warzywa. Samodzielnie wykonały piramidę żywienia a na sam koniec układały kompozycje z warzyw i owoców, pamiętając o tym ,że najpierw należy umyć owoce i warzywa oraz dłonie. Było mnóstwo pomysłów oraz świetnej zabawy. Wszyscy chętnie degustowali swoje "obrazki" owocowo - warzywne.
Ilona Buchta