Udział w programie Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy undefined

Udział w programie Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

Układając zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu.
Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.
Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.
Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.
Dzięki programowi odbyły się szkolenia i konsultacje dla personelu dotyczące żywienia małych dzieci,przeprowadzono
analizę jadłospisów oraz propozycje doskonalenia żywienia dzieci w placówce według najnowszych norm i zaleceń żywieniowych.
Odbyły się również warsztaty dla dzieci, oraz pedagogizacja dla rodziców.
20.09.2015
Beata Mencel