WARSZTATY PSZCZELARSKIE undefined
Nowy Rok

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

15.04.2019r w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie z Panem Dariuszem. W spotkaniu wzięły udział dzieci z obu grup przedszkolnych. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz roli pszczół w środowisku. Pan Dariusz pokazał dzieciom ul i wygląd jego wnętrza. Oglądały plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Pan Dariusz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące w kontakcie z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza. Podkreślił również walory zdrowotne miodu i w tym celu przygotował dzieciom słodką niespodziankę, zapraszając je do degustacji miodu. Dzieci wykonały samodzielnie świece z wosku pszczelego, które zabrały do domu wraz z pysznym i zdrowym słoiczkiem miodu. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy Panu Dariuszowi za mile spędzony czas.
20.04.2019
Agnieszka Ogrodowczyk