Witamy Panią Jesień undefined
Pierwszy Dzień Jesieni

Witamy Panią Jesień

"Idzie Jesień cicho, przez jesienny las
i na wszystko rzuca kolorowy czar.
Idzie jesień szybko bo już balu czas
dzieci tu czekają a gość rzuca czar…"

Dnia 23 września w naszym przedszkolu można było spotkać Panią Jesień. Przedszkolaki przywitały Panią Jesień zgodnie z zwyczajem.Najpierw dzieci udały się w poszukiwaniu naszego gościa w otaczającej przyrodzie a gdy ją spotkały to zaprosiły do przedszkola.Pani Jesień zadbała aby muzyka radośnie grała i wszystkich przedszkolaków do tańca porywała. Przerywnikami w tańcach były przygotowane zabawy i konkurencje. Nie obyło się też bez wesołych , wspólnych zabaw ruchowych. Pani Jesień dla dzieci przygotowała moc atrakcji. Były zagadki na rozpoznanie poprzez dotyk darów jesieni oraz warzyw i owoców. Były korowody, kółeczka i wężyki. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce jesiennej. Żegnając się z dziećmi Pani Jesień obiecała, że wróci w przyszłym roku.
Renata Irytowska Nowak