Wizyta w Bibliotece-Słoneczka

19 maja 2022 roku dzieci z grupy "Słoneczka" wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej znajdującej się nieopodal naszego przedszkola. Wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia wszystkich pomieszczeń, wypełnionych książkami i czasopismami. Na dłużej zatrzymaliśmy się oczywiście w dziale dziecięcym, gdzie panie bibliotekarki nie tylko prezentowały kolorowe książeczki, ale także pozwoliły przedszkolakom obejrzeć wybrane pozycje. Podczas naszej wizyty dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, a także obejrzały "kartę czytelnika". Miały również okazję posłuchać bajeczki pt. "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić", zaś na koniec wykonały jeszcze pracę plastyczną- dinozaura, wykluwającego się z jajka. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Było to bardzo interesujące i owocne spotkanie.
22.05.2022
Sylwia Hładio-Wąs